Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Türkiye’nin En İyi Fotoğraf Eğitmenleri

Türkiye’nin büyük şehirlerinde açılan fotoğrafçılık kursları, profesyonel eğitmenlerle başarılı bir eğitim programı sürdürüyor. Katılımcıların bu sanatı sevmelerinde ve devam ettirmelerinde eğitmenlerin payı büyüktür. Öyle ki bugüne kadar pek çok kişiyi sektöre kazandırmıştır. Türkiye’nin en iyi fotoğraf eğitmenleri arasında yerini alan isimler, çalışmalarını önemli kurumlarda devam ettiriyor ve ayrıca önemli projelerde görev alıyor.

Türkiye'nin En İyi Fotoğrafçısı

Orhan Gürbüz

1980 yılında Erzincan’da doğan Orhan Gürbüz, fotoğrafçılıkla ilk kez ortaokul yıllarında tanışmıştır. Resim yapamayacağını anlayınca fotoğraf çekme yeteneğini keşfetmiştir. O günden bu yana da birçok markanın reklam çekimini, marka danışmanlığını ve kurumsal iletişim sürecini yürütmüştür. Fotoğrafçılık alanında edindiği deneyimlerle markalar için kurumsal, konsept, açık hava ve özel çekimler gerçekleştirmek amacıyla 2012 yılında Foto Life şirketini kurmuştur. 2014 yılındaysa sektöre yeni bir soluk getirmek ve profesyonel fotoğrafçılar yetiştirmek için Foto Life Akademi markasıyla fotoğrafçılık dersleri vermeye başlamıştır.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> www.fotolife.com.tr


Çağla Altan

Çağla Altan

1988 İstanbul doğumlu Çağla Altan, fotoğrafçılık kariyerine ailesinin hediye ettiği analog makine ile başlamıştır. Bu fotoğraf makinesi ile çevresindeki her şeyi çektiğini ve bunun kendisi için bir tutku olduğunu belirten eğitmenimiz, bu tutkusunu Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema – TV bölümüne giderek mesleki anlamda devam ettirmeye karar verir. Üniversitede de sürdürdüğü fotoğrafçılık tutkusunu Foto Life Akademi ile eğitmen niteliği ile devam ettirir.

Detaylı Bilgi » www.fotografcilikkursu.com.tr


Melih Özbek

Melih Özbek

Fotoğraf çekmeye 1989 yılında başlayan Melih Özbek, dijital fotoğraf makinalarının gelişimiyle paralel olarak fotoğrafçılığını geliştirmiş ve yaban hayat fotoğrafçılığı üzerinde uzmanlaşmıştır. Makina Mühendisi ve yazılımcı olan Melih Özbek’in en önemli özelliği ise Ankara’da kendi kurduğu Dijital Akademi'de eğitim vermesi ve fotografçılıkla ilgili geliştirdiği yazılımlar ve atölyelerle pek çok kişinin fotoğrafçılık alanında ilerlemesine yardımcı olmasıdır. 2005 - 2009 yılları arasında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneğinde "Dijital Fotoğraf Makinaları ve Dijital Ortamda Fotoğrafçılık" ve ODTÜ Mezunları Derneğinde "Fotoğraf İşleme" seminerleri vermiştir. Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisi olan Melih Özbek, halen Dijital Akademi'de ve Hacettepe Üniversitesi'nde fotoğrafçılık dersleri veriyor.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> www.melihozbek.com


Engin Güneysu

Engin Güneysu

1999 yılında fotoğraf makinesi ile tanışan ve o günden beri elinden düşürmeyen Engin Güneysu, çektiği özel karelerle sektörde önemli işlere imza atmış bir isimdir. Özellikle çeşitli dergi ve kitaplarda yayınlanan fotoğrafları ve kişisel – karma sergileri onu günümüzün başarılı fotoğrafçılar listesine taşımıştır. Bugün sektördeki kimliğine eğitmen olarak devam ediyor ve Bursa’da birçok kişinin bu sanatla tanışmasına öncülük ediyor.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> www.enginguneysu.com


Cengiz Özer

Cengiz Özer

Türkiye'de fotoğraf sanatının ve mesleki eğitimin gelişmesinde büyük rol oynamış bir Eğitimci-Sanatçı Cengiz ÖZER, 1939 doğumludur. 1976'da kurduğu Fotoğraf Kursu Türkiye'nin ilk resmi özel fotoğrafçılık eğitimi veren okuludur.

12 yaşında aldığı ilk fotoğraf makinesi ile okul arkadaşlarının vesikalıklarını çekerek harçlığını çıkarmasıyla fotoğrafçılık hayatına başlayan Cengiz Özer, İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümünde okurken kendi fotoğraf stüdyosunu kurmuştur. Yeşilçam filmlerinden bir kısmının banyosunu yapmıştır. Ayrıca bu dönemde Cem Karaca, Barış Manço ve başka birçok sanatçının fotoğrafçılığını yapmıştır. Fotoğrafın yanı sıra foto-gravür, ebru, kumaş desenleme vs. gibi birçok dalda eğitmendir. Hürriyet Kadın Kulübünün kurucularındandır.

2005 Yılında Fotoğraftaki Dijital Devrimin yaygınlaşmasının ardından bayrağı Oğluna devretmiştir. Cengiz ÖZER ise halen kendini fotoğraf eğitimine adamış bir şekilde İzmir’de yaşamaktadır.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> http://www.ozersanat.net


Özgün Özer

Özgün Özer

1984 İzmir doğumludur. 1996 yılında Cengiz Özer Fotoğraf Eğitim Merkezinde resmi olarak fotoğraf eğitimine başladı. 2005 yılında fotoğraf öğretmenliğine başladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Yüksek Lisans, New York Institute Of Photography Complete Professional Photography Course, Anadolu üniversitesi Felsefe Bölümü eğitimlerini tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji doktora çalışmalarına devam etmektedir.

2005’ten bu yana, Uzman Gönüllü Fotoğraf Eğitmeni olarak İzmir Fotoğrafçılar Odasında çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında ve sergiler jürilik yapmıştır. Bilimsel makaleleri bulunmaktadır. Türk öğrencilerinin yanı sıra; Brezilya, Fransa, Amerika Birileşik Mil. ve Fas gibi ülkelerden online öğrencileri bulunmaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesinde Burslu Araştırmacı ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz ÖZER Eğitim Merkezinde Gönüllü Uzman Eğitimci olarak görevlerini sürdürmektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> http://www.ozersanat.net


Erdem Donuktan

Erdem Donuktan

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Erdem Donuktan, 2008’den itibaren Ami Vitale'nin "Reaching Beyond Borders" atölyesinde çalışmaktadır. Tuncay Dersinoğlu ile birlikte 2010’da İzmir'de Karanlık Oda Fotoğraf Merkezi’ni kuran fotoğrafçı, 2010-2011 yılları arasında Sipa Press (Fr) fotoğraf ajansında kontratlı fotoğrafçı olarak çalıştı.

Pek çok yayın ve sergilerde boy gösteren çalışmaları ile biliniyor. İzmir’de yaşayan Erdem Donuktan, sosyal-belgesel fotoğraf projeleri üretmeye devam ediyor. KOFM'de Temel Fotoğraf Atölyesi, Uygulama Fotoğraf Atölyesi ve Belgesel Fotoğraf Atölyesi'nin eğitmenliğini yapıyor. Ayrıca sokak fotoğrafçılığı ve mobil fotoğrafçılık alanlarında eğitim veriyor.


Arzu Filiz Güngör

Arzu Filiz Güngör

Sanatsal bir ifade olanağı olarak fotoğrafla ilgilenmeye, endüstri mühendisliği öğrencisiyken, 1987'de başladı.  İFOD/İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği'nde yönetim kurullarında 8 yıl ve yanı sıra eğitmen olarak 12 yıl boyunca, Nisan 1999'da istifa ederek ayrılıncaya kadar kesintisiz yer aldı.

1996-1998 yıllarında DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2002-2006 yılları boyunca Geniş Açı Fotoğraf Sanatı Dergisi'nin İzmir temsilciliğini yaptı, değerlendirme yazıları, röportajlar ve fotoğraf haberleri hazırladı.

Yurtiçi ve yurtdışında grup sergilerinde yer aldı, kişisel sergiler açtı. Eşi Yalçın Çıdamlı ile birlikte 1991-2008 yılları arasında görsel tasarım üzerine hizmet vermeyi sürdürdükleri Çizge Tasarım'ın yanısıra, 2005 güzünde,  İzmir'de fotoğraf ve görsel kültür üzerine nitelikli bir eğitim ve etkileşim ortamını oluşturmayı hedefleyerek Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi'ni kurdu. Çalışmalarını halen bu çatı altında sürdürmektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> www.cizgelikedi.com


Cenk Gençdiş

Cenk Gençdiş

Fototrek Fotoğraf Merkezi kurucusu olan Cenk Gençdiş, 1995 yılından bugüne 250'den fazla seminer grubunda eğitmenlik yapmıştır. Levi's, İstanbul Barosu, Koç Üniversitesi, Galatasaray Lisesi, British Petroleum, Bahçeşehir Üniversitesi, Panasonic, Vodafone, Turkcell gibi kurum ve kuruluşlarda fotoğraf eğitmenliği ve danışmanlık yapmıştır.

İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Fransa, İspanya ve Suriye'de fotoğraf çalışmaları yapmış, 2004’te Fransız Sokağı'nın açılış etkinliklerinde Fransız Sokağı Hatırası isimli serginin küratörlüğünü üstlenmiştir. 2003 yılından bugüne kadar yaklaşık 30 farklı dönemde İnsan ve Portre Fotoğrafçılığı Atölyesi'nde danışmanlık yapmış, 2009 yılında "İnsan ve Portre: Pratik Fotoğraf Rehberi-1" adlı kitabını yayınlamıştır.

Karma sergilere katılmış ve çeşitli yarışmalardan ödüller kazanmıştır. Cenk Gençdiş, fotoğraf çalışmalarının yanı sıra Fototrek Fotoğraf Merkezi'nde fotoğraf eğitimi vermeye devam ediyor.


Orhan Kanburoğlu

Orhan Kanburoğlu

1997 yılında başlayan fotoğraf hayatı, 1998 yılında ilk ödülünü alması ile iyice önem kazandı. 2000 yılında ilk kişisel sergisini açan Orhan Kanburoğlu, aynı sene özel bir kolejde fotoğraf eğitmenliğine başlamıştır.

2000 yılında Altın Kamera ödülünü alan fotoğrafçı, 2001 Türkiye Takımı’na seçilerek Uluslararası FİAP 21. Saydam Bienali’nde Türkiye’yi temsil etti. 2002’de düzenlenen Photo Club Bienali’nde gümüş madalya aldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde eğitim, Sergi küratörlüğü, yarışma danışmanlığı ve jüri üyeliği yaptı. Halen fotoğraf eğitimi vermeye devam etmektedir. 

Daha Detaylı Bilgi İçin >> http://orhankanburoglu.com


Tuncay Dersinlioğlu

Tuncay Dersinlioğlu

1986 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'ye döndü. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılından bu yana belgesel fotoğraf serileri üretiyor. 2010 yılında fotoğrafçı Erdem Donuktan ile birlikte İzmir'de Karanlık Oda Fotoğraf Merkezi’ni kurdu. Fotoğrafları Yeşil İz, Fotoğraf Notları, Green Peace TR, Geo TR, Sabah, Atlas, Zaman, National Geographic TR 'de yayımlandı. Halen İzmir'de yaşıyor. KOFM'de Temel Fotoğraf Atölyesi, Uygulama Fotoğraf Atölyesi ve Belgesel Fotoğraf Atölyesi'nin eğitmenliğini yapıyor.

Daha Detaylı Bilgi İçin >> www.tuncaydersinlioglu.com

 
Tüketicinin Dikkatine
Fotoğrafçılık Kursunda Olması GerekenlerFotoğrafçılık Kursunda Olması GerekenlerSon yıllarda fotoğrafçılık ile ilgilenen kişi sayısı oldukça arttı.
Fotoğrafçılık Kursu Fiyatlarını Belirleyen FaktörlerFotoğrafçılık Kursu Fiyatlarını Belirleyen FaktörlerHer geçen gün daha çok kişi tarafından ilgi gören fotoğrafçılık...
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
17 Mart 2018 - 06:06
Son Yorumlar
  • ferhat
    Hobi olarak ilgilendiğim fotografcılık için eğitim almak almaya karar verdim ve buray... Devamı
  • selen
    Öncelikler merhaba Arkadaşımın tavsiyesiyle sizi aradım ilginizden ve alakanızdan çok... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu
İkili Görsel Reklam
Faydalı Bilgiler
Türkiye'nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı Türkiye'nin En İyi 10 Fotoğraf SanatçısıTürkiye'nin en iyi fotoğraf sanatçıları
Dünyanın En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı Dünyanın En İyi 10 Fotoğraf SanatçısıDünyanın en iyi fotoğraf sanatçıları
Fotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Etmemiz GerekenlerFotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Etmemiz GerekenlerYetenek ve ilgiyi bir arada barındıran fotoğrafçılık kursu...
Fotoğrafçılık Atölyelerine Katılmak İçin 10 SebepFotoğrafçılık Atölyelerine Katılmak İçin 10 SebepFotoğraf gezileri ve fotoğrafçılık atölyesi, bu sanatla yeni...
İyi Fotoğraf Çekmek İçin 20 İpucuİyi Fotoğraf Çekmek İçin 20 İpucuHobi olarak fotoğraf çekenlerin en çok merak ettikleri..
Sokak Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlara 5 İpucuSokak Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlara 5 İpucuSokak fotoğrafçılığı nesneleri, sokak, park, kumsa...
Mekân Çekimi Nasıl Yapılır? Mekân Çekimi Nasıl Yapılır?Ürün ve mekan fotoğrafı çekimi görselleşmiş...
Türkiye’nin En Başarılı Fotoğraf SanatçılarıTürkiye’nin En Başarılı Fotoğraf SanatçılarıFotoğrafçılık alanında önemli çalışmalara imza atmaya...
Fotoğrafçılık Bölümü Bulunan ÜniversitelerFotoğrafçılık Bölümü Bulunan ÜniversitelerTürkiye’de bu eğitimi veren meslek liseleri yanında üniversiteler...
Anket
En iyi fotoğraf makinası sizce hangisi?
 
Teknik Bilgiler
Fotoğrafta Altın OranFotoğrafta Altın Oran Altın oran nedir? Gördüğümüz bazı nesneler bize...
Temel Fotoğraf TerimleriTemel Fotoğraf TerimleriAmatör ya da profesyonel, fotoğrafçılıkla...
Profesyonel Fotoğrafçılık Nedir?Profesyonel Fotoğrafçılık Nedir?Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak mümkündür...
Canon mu Nikon mu? Canon mu Nikon mu?Fotoğraf makinası piyasasını paylaşan bu iki Japon devi...
Fotoğrafçılar İçin PhotoshopFotoğrafçılar İçin PhotoshopPhotoshop programı; internet, baskı ve diğer medya...
Moda FotoğrafçılığıModa FotoğrafçılığıModa fotoğrafçılığı 1839’dan beri var. Bazı kıyafetler...
Stüdyo Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler!Stüdyo Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler!Kozmetikten aksesuara, gıdadan modaya kadar...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 18 konuk çevrimiçi

Seo
Seo Fiyatları

Vizör Ne Demektir?
Vizör Ne Demektir?
Fotoğraf makinasını konuya yöneltmeye, konuyu çerçevelemeye, netlemeye, çekimin sağlıklı bir şekilde gözle konrol edilmesini sağlar.
Gren Nedir?
Gren Nedir?
Fotoğrafın üzerindeki keskinlik, kumluluk oranıdır. Gren arttıkça kumluluk artar.Photoshop gibi programlarla düzeltilebilir.
Senkronizasyon
Fotoğrafta senkronizasyon
Denklanşöre basılmasıyla, flaşın patlaması ve obtüratörün açılıp kapanarak çekim işleminin aynı anda sağlanmasıdır.
Kontrast
Kontrast
Siyah-beyaz arasındaki ton farkı veya konu üzerinde görülen parlak ışıklarla gölgeli kısımlardan yansıyan ışıkların oluşturduğu açıklık-koyuluk farkındır.
Pozitif Film
Pozitif Film
Çekilen konuların aynı renk ve görüntü de görünen, kimyasal olaylardan sonra da pozitif görüntü veren filmlerdir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Fotoğrafçılık Kursları © 2012-2015
www.fotografcilikkurslari.net