Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Fotoğrafçılık Atölyelerine ve Gezilerine Katılmak İçin 10 Sebep

Fotoğrafçılık Atölyelerine Katılmak İçin 10 SebepFotoğraf gezileri ve fotoğrafçılık atölyesi, bu sanatla yeni ilgilenmeye başlayan kişiler için ideal bir ortam sunuyor. Uygulamalı eğitimlerle tecrübe kazanmak akla ilk gelen avantajlar arasında yer alsa da bu kadarla sınırlı değil!

Fotoğrafçılık gezileri ve fotoğraf atölyeleri sayesinde tutkunuz daha çok artacak, yeni kişilerle tanışacak ve anı defterinize özel kareler koyacaksınız.Kişisel gelişm sürecinizde kendinize yeni bilgiler katacaksınız. Fotoğraf gezileri ile daha önce gittiğinizi ama belkide daha farklı açılardan göremediğiniz yerleri görerek anı ölümsüzleştemeyi öğreneceksiniz.

Fotoğraf gezileri ile gördüğünüz objelere yüklediğiniz anlamlar bile değişebilir.İşte derslere katılmak için 10 sebep…

1.Tutkunuzu Arttırır: Fotoğraf gezilerine katılmak tutkunuzu artırır. Fotoğraf makinenizi almak ve çekim yapacak yeni konular keşfetmek sizi motive eder.

2.Yeni Yerleri Keşfettirir:  çevrenizdeki ve uzaklardaki en güzel yerleri fotoğraflama fırsatınız olur. İyi bir kılavuzunuzun olduğu bir tur ya da atölye sizi güvenli bir şekilde en güzel yerlere götürür. Bütün hazırlıkların sizin yerinize yapıldığı bu turlarda bütün dikkatinizi fotoğraf çekmeye verebilirsiniz. O nedenle gitmek isteyeceğiniz yerleri seçin.

3.Deneyim Kazandırır: fotoğraf gezileri Tutkunuzu paylaşan kişilerle bir deneyim paylaşırsınız. Yeni ve sıra dışı yerleri sizin gibi hevesli kişilerle birlikte keşfetmek hiç şüphesiz önemli bir deneyimdir. Başkalarıyla bilgi ve teknikleri paylaşmak alanınızda uzman olma yolunda sizi yeni bir düzeye ulaştırır. Fotoğraf gezileri sayesinde deneyimli bir çevre edinmiş olursunuz.

4.Yaratıcılığı Geliştirir:  fotoğrafçılık gezileri ile kendi tarzınızı oluştururken bir uzmanın yol göstericiliğinden yararlanırsınız. İyi bir workshop lideri her katılımcıya ihtiyacı olan desteği katılımcının düzeyine uygun olarak verir. Her deneyimli eğitmen sizin teknik olarak ustalaşmanıza yardım eder ve kendi bakış açılarını keşfetmelerinde yol gösterir. Fotoğraf gezileri, Usta bir yol gösterici ile yaratıcı iç görünüz gelişir ve kendi stilinizi daha net fark edersiniz.

5.Doğru Zamanda, Doğru Yerde: Zamanın hayatımızdaki yerini düşündüğümüzde kavramsal olraka ne kadar önemli olduğunu biliriz. fotoğraf gezileri ile deneyimli biri hangi mekânın hangi mevsimde, günün hangi zamanında ve hangi ışıkta en iyi göründüğünü araştırır. Mümkün en iyi görüntüyü almak için bir manzarayı nasıl incelemeniz gerektiğini size öğretebilir.Fotoğraf gezileri bölgeyi bilen bir uzman ile gitmek sizi önemli oranda zenginleştirir.

6.Teknik Eğitime Katkı Sağlar: Doğru poz süresi, filtre kullanımı gibi teknik bilgileri edinirsiniz. Bugün dijital makineler deneyimli fotoğrafçılara bile bulmaca gibi gelebiliyor. Fotoğrafçılık atölyesi bu alandaki eğitimleri ile işinizi kolaylaştırırlar. Bir profesyonelin gözetimi ve desteğiyle sıra dışı görüntüler çekmek için gerekli bilgilere ulaşmanız kolaylaşır.

7.Sahada Tecrübe: fotoğraf atölyeleri sayesinde Öğrendiklerinizi uygulama fırsatınız olur. Fotoğraf gezileri ile dersler olay mahallinde verilir. Bu da teori ve pratiği yerinde, anında uygulayarak öğrenmenizi sağlar. Öğrendiklerinizi daha fazla uyguladıkça daha fazla içselleştirir ve artistik bakış açınızı oluşturmak için daha fazla alanınız olur.

8.Vizyonunu Geliştirir: Gördüklerinizi tanımlamak ve potansiyellerini görmek zaman ve deneyim ister. Denge, renk ve desen gibi konular tamamen fotoğrafın estetik bileşenleridir. Eğitmen olarak deneyimli bir fotoğrafçı bulmak estetik elementler arasındaki bağlantıyı kurmanıza ve işlerinizde doğru kompozisyonu oluşturmanıza yardım eder.

9.Eleştirilerle Deneyim Kazanmak: fotoğrafçılık gezileri sayesindeYapıcı eleştiri alırsınız. Bilgili bir fotoğrafçıdan ve ekipteki diğer kişilerden geri besleme almak kendinizi geliştirme konusunda değerli bir fırsat verir.

10.Sosyalleşme İmkanı: Yoldaşlık, arkadaşlık ve eğlence fırsatı vardır. Fotoğrafçılık genellikle bağımsız bir girişim olarak değerlendirilir ama diğer katılımcılardan kazanılacak ödüller çoktur. Mesela fotoğraf gezileri ile aynı hedefe yönelen aynı fikirdeki kişilerin oluşturduğu gruplarda büyük bir enerji ve dinamizm olur. Sonra, bilgi ve deneyim paylaşmak için sayısız fırsat ortaya çıkar. Ve bu tür gruplar yeni arkadaşlıklar için müthiş bir alan sunar.

Tüm bu söylediklerimiz doğrultusunda düşünüldüğünde, fotoğraf gezileri sizin fotoğrafa duyduğunuz ilgiyi çoğaltarak bu bağlamda profesyonelleşmenizi sağlar. Algınızı genişletmenizde yardımcı olur ve sizin dar kalıplardan çıkarak elinizdeki imkanları kullanmanıza yardımcı olur. Bu bağlamda bakıldığında fotoğraf gezileri kişinin ister hobisi olsun, ister kariyer planlaması olsun, gelecek planlarında ufak ama güzel adımlar atmasını sağlar.

sizde kendinize bir şeyler katmak ya da gelecek planlamanız içinde fotoğrafçılık kursu eğitimlerine katılmayı düşünüyorsanız. Fotoğraf gezileri ile içinizdeki sanatsal duyguları dışaı çıkarabilirsiniz, bunu yapmak sadece sizin düşüncelerinizde biter unutmayın.

 
Tüketicinin Dikkatine
Fotoğrafçılık Kursunda Olması GerekenlerFotoğrafçılık Kursunda Olması GerekenlerSon yıllarda fotoğrafçılık ile ilgilenen kişi sayısı oldukça arttı.
Fotoğrafçılık Kursu Fiyatlarını Belirleyen FaktörlerFotoğrafçılık Kursu Fiyatlarını Belirleyen FaktörlerHer geçen gün daha çok kişi tarafından ilgi gören fotoğrafçılık...
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
17 Mart 2018 - 06:07
Son Yorumlar
  • ferhat
    Hobi olarak ilgilendiğim fotografcılık için eğitim almak almaya karar verdim ve buray... Devamı
  • selen
    Öncelikler merhaba Arkadaşımın tavsiyesiyle sizi aradım ilginizden ve alakanızdan çok... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu
İkili Görsel Reklam
Faydalı Bilgiler
Türkiye'nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı Türkiye'nin En İyi 10 Fotoğraf SanatçısıTürkiye'nin en iyi fotoğraf sanatçıları
Dünyanın En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı Dünyanın En İyi 10 Fotoğraf SanatçısıDünyanın en iyi fotoğraf sanatçıları
Fotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Etmemiz GerekenlerFotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Etmemiz GerekenlerYetenek ve ilgiyi bir arada barındıran fotoğrafçılık kursu...
Fotoğrafçılık Atölyelerine Katılmak İçin 10 SebepFotoğrafçılık Atölyelerine Katılmak İçin 10 SebepFotoğraf gezileri ve fotoğrafçılık atölyesi, bu sanatla yeni...
İyi Fotoğraf Çekmek İçin 20 İpucuİyi Fotoğraf Çekmek İçin 20 İpucuHobi olarak fotoğraf çekenlerin en çok merak ettikleri..
Sokak Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlara 5 İpucuSokak Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlara 5 İpucuSokak fotoğrafçılığı nesneleri, sokak, park, kumsa...
Mekân Çekimi Nasıl Yapılır? Mekân Çekimi Nasıl Yapılır?Ürün ve mekan fotoğrafı çekimi görselleşmiş...
Türkiye’nin En Başarılı Fotoğraf SanatçılarıTürkiye’nin En Başarılı Fotoğraf SanatçılarıFotoğrafçılık alanında önemli çalışmalara imza atmaya...
Fotoğrafçılık Bölümü Bulunan ÜniversitelerFotoğrafçılık Bölümü Bulunan ÜniversitelerTürkiye’de bu eğitimi veren meslek liseleri yanında üniversiteler...
Anket
En iyi fotoğraf makinası sizce hangisi?
 
Teknik Bilgiler
Fotoğrafta Altın OranFotoğrafta Altın Oran Altın oran nedir? Gördüğümüz bazı nesneler bize...
Temel Fotoğraf TerimleriTemel Fotoğraf TerimleriAmatör ya da profesyonel, fotoğrafçılıkla...
Profesyonel Fotoğrafçılık Nedir?Profesyonel Fotoğrafçılık Nedir?Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak mümkündür...
Canon mu Nikon mu? Canon mu Nikon mu?Fotoğraf makinası piyasasını paylaşan bu iki Japon devi...
Fotoğrafçılar İçin PhotoshopFotoğrafçılar İçin PhotoshopPhotoshop programı; internet, baskı ve diğer medya...
Moda FotoğrafçılığıModa FotoğrafçılığıModa fotoğrafçılığı 1839’dan beri var. Bazı kıyafetler...
Stüdyo Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler!Stüdyo Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler!Kozmetikten aksesuara, gıdadan modaya kadar...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 20 konuk çevrimiçi

Seo
Seo Fiyatları

Vizör Ne Demektir?
Vizör Ne Demektir?
Fotoğraf makinasını konuya yöneltmeye, konuyu çerçevelemeye, netlemeye, çekimin sağlıklı bir şekilde gözle konrol edilmesini sağlar.
Gren Nedir?
Gren Nedir?
Fotoğrafın üzerindeki keskinlik, kumluluk oranıdır. Gren arttıkça kumluluk artar.Photoshop gibi programlarla düzeltilebilir.
Senkronizasyon
Fotoğrafta senkronizasyon
Denklanşöre basılmasıyla, flaşın patlaması ve obtüratörün açılıp kapanarak çekim işleminin aynı anda sağlanmasıdır.
Kontrast
Kontrast
Siyah-beyaz arasındaki ton farkı veya konu üzerinde görülen parlak ışıklarla gölgeli kısımlardan yansıyan ışıkların oluşturduğu açıklık-koyuluk farkındır.
Pozitif Film
Pozitif Film
Çekilen konuların aynı renk ve görüntü de görünen, kimyasal olaylardan sonra da pozitif görüntü veren filmlerdir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Fotoğrafçılık Kursları © 2012-2015
www.fotografcilikkurslari.net